MOBOTIX

 

Vokietijos įmonė „MOBOTIX AG“ yra žinoma tinklo vaizdo kamerų technologijų lyderė, o jos pritaikyta decentralizacijos koncepcija leido sumažinti didelės gebos vaizdo sistemų sąnaudas.

Tinklo kamerų technologijos inovacijų lyderė

„MOBOTIX“ labai greitai pelnė antrą vietą Europoje ir ketvirtą pasaulyje pagal rinkos apimtis. „MOBOTIX“ jau daugelį metų gamina tik megapikselines kameras ir šioje srityje yra pasaulio didelės gebos vaizdo sistemų lyderė, užimanti virš 60 proc. rinkos.

Kuo didesnė skiriamoji geba, tuo daugiau detalių matoma vaizde. Naudojant tradicines (analogines) technogijas, nufilmuotą vaizdą sudaro ne daugiau kaip 0,4 megapikselių, o įrašytą vaizdą – tik 0,1 megapikselių (CIF). 3,1 megapikselių „MOBOTIX“ kamera įrašo apie 30 kartų daugiau detalių. Tokiu būdu aprėpiami iki 360º panoraminiai vaizdai, panaudojant mažiau kamerų, todėl sumažinamos sąnaudos. Pavyzdžiui, keturių degalinės juostų vaizdą galima įrašyti viena „MOBOTIX“ kamera vietoje keturių įprastinių kamerų.

„MOBOTIX“ decentralizavimo koncepcija

„MOBOTIX“ decentralizuotos koncepcijos sistemą, skirtingai nuo kitų sistemų, sudaro didelės spartos kompiuteris ir, jei reikia, skaitmeninės atminties įranga (SD kortelė) kiekvienoje kameroje ilgos trukmės įrašams. Dabar asmeninis kompiuteris yra naudojamas tik peržiūrai, o ne įrašymui ar analizei. Todėl „MOBOTIX“ kameros gali įrašyti įvykius, net kai kompiuteris neįjungtas, ir skaitmeniniu būdu įrašyti įgarsintus vaizdus, kuriuos galima archyvuoti.

Pranašumai

Vaizdo sistemų sprendimams su „MOBOTIX“ vaizdo kameromis reikia žymiai mažiau: 

  • kamerų, nes megapikselinė technologija užtikrina tikslesnį plačiu kampu įrašomų detalių vaizdą,
  • kompiuterių / skaitmeninių vaizdą įrašančių prietaisų, nes viename kompiuteryje galima taupiai įrašyti apie 40-ties kamerų didelės gebos įgarsintus vaizdus, arba kompiuteris yra visai nereikalingas, jeigu įrašai išsaugomi kameros skaitmeninėje atmintyje (USB, SD kortelėje),
  • pralaidumo, nes visi duomenys yra apdorojami pačioje kameroje, todėl didelės skiriamosios gebos vaizdų nereikia nuolat siųsti analizei.

Patikima ir mažai priežiūros reikalaujanti sistema

„MOBOTIX“ kameroms nereikia objektyvo ar padėties nustatymo įrenginio. Net ir be judančių detalių jos yra tokios patikimos, kad reikalinga tik minimali priežiūra. Išskirtinis darbo temperatūros diapazonas nuo -30º iki +60º C (nuo -22º iki +144º F) yra užtikrinamas be šildymo ar ventiliatoriaus sunaudojant tik 3 W energijos. Visoje vaizdo įrašų sistemoje nėra nusidėvinčios įrangos, nes įrašymui asmeninio kompiuterio standusis diskas nenaudojamas.

Įdiegta programinė įranga – visam darbo laikotarpiui

„MOBOTIX“ programinė įranga ar jos licencija nieko nekainuoja, nes ji visada yra pateikiama su kamera ir yra skirta neribotam skaičiui kamerų ir naudotojų. Kameros programinėje įrangoje gali būti net ir futbolo stadionams pritaikytas profesionalus valdymo centras. Naujinimai pateikiami interneto svetainėje nemokamai. Klimato sąlygoms atsparios kameros su objektyvu, užklausos programine įranga ir kasdienio įrašymo SD kortelėje funkcija kaina nesiekia 1 000 eurų.

Centralizuotų standartinių sprendimų nepatogumai

Paprastai kameros tik nufilmuoja vaizdus, o jie apdorojami ir įrašomi pagrindiniame kompiuteryje, panaudojant vaizdo valdymo programinę įrangą. Tokia tradicinė centralizuota struktūra netinka didelės gebos vaizdo sistemoms, nes jai reikia ne tik plačiajuosčio interneto prieigos, bet ir labai aukšto našumo kompiuterio, palaikančio kelias kameras. Jau dabar asmeninis kompiuteris vos įstengia apdoroti HDTV MPEG4 įrašus, o kaip jis galėtų susitvarkyti su keliomis didelės gebos realaus vaizdo įrašymo kameromis? Dėl šios priežasties tradicinės centralizuotos sistemos ne tik nepateisina sąnaudų, bet ir netinka dėl didelio kompiuterių skaičiaus poreikio didelės skiriamosios gebos sistemoms.

Rašyk
Skambink